Відновлення даних з SSD дисків

 Відновлення даних з SSD дисків це пріоритетна спеціалізація центру Дата Сервіс. У міру розвитку технологій, змінюється і начинка жорстких дисків. Технологія, що лежить в основі твердотільних накопичувачів (SSD), існує вже тривалий час. SSD диск – це, по суті, поліпшена і модернізована версія флеш-накопичувача USB Flash Drive.

 Твердотільна флеш-пам’ять не містить магнітного диска і рухомих механічних частин, як традиційний жорсткий диск, тому доступ до інформації відбувається набагато швидше, а поєднання цієї швидкості разом зі збільшеною ємністю сховища зробило твердотільні накопичувачі популярним вибором. SSD диски швидше, легше і менші за фізичними розмірами, ніж механічні жорсткі диски і тому стають популярними для ноутбуків. Однак, всупереч поширеній думці, твердотільні накопичувачі теж виходять з ладу! Необхідно враховувати те, що вихід з ладу SSD часто відбувається несподівано, без попередніх ознак того, що з диском є ​​якісь проблеми.

 Відновлення даних з SSD сильно відрізняється від процесу відновлення зі стандартного жорсткого диска. Твердотільні накопичувачі мають кілька мікросхем пам’яті NAND, і організація даних на цих мікросхемах визначається мікросхемою контролера і називається трансляцією. Оскільки технологія, що лежить в основі твердотільних накопичувачів, все ще розвивається, кожен виробник SSD контролерів працює над тим, щоб їх власна технологія стала галузевим стандартом. Отже, мікросхема контролера кожного виробника працює по-своєму. Мінус цієї ситуації в тому, що кожен виробник намагається блокувати доступ до контролера SSD диска, щоб конкуренти не переймали передовий досвід в організації роботи носіїв інформації SSD, іншими словами, у ряду моделей SSD дисків неможливо відновити дані, бо доступ до них зашифрований, або заблокований виробником носія.

Причини виходу з ладу SSD дисків:

Середній термін служби SSD диска

10 років

для серверів і систем зберігання даних

6-8 років

для ноутбука, ПК, або зовнішнього диска

Якщо у вас вийшов з ладу SSD диск, ось наші поради, щоб знизити безповоротну втрату даних:

Негайно вимкніть пристрій

Продовження роботи може завдати більшої шкоди

Не вмикайте комп'ютер або зовнішній SSD знову

Дива при цьому не відбувається, а навіть навпаки

Не встановлюйте будь-яке програмне забезпечення

Не використовуйте програму для самостійного відновлення прошивки пошкодженого диска, це може призвести до остаточної втрати даних

Не розбирайте його, на платі неможливо виявити видимі причини поломки

 В Дата Сервіс ми оснащені професійним обладнанням і програмним забезпеченням для відновлення даних з SSD. Як і у випадку з традиційними жорсткими дисками, відновлення різниться в залежності від типу несправності. Після безкоштовної діагностики наш інженер визначить проблему і повідомить точну вартість робіт з відновлення даних.

Ціни на відновлення даних з SSD накопичувачів

Діагностика накопичувача, визначення несправності - Безкоштовно

Тип накопичувача SSDБазова вартість, грн. від:Вартість в разі необхідності демонтажу мікросхем пам'яті, грн:
SATA 2.5” до 240 Гб28005000
SATA 2.5” від 240 до 500 Гб35006000
NVMe / M.2 / mSATA / PCIe6000за результатами діагностики

Як працює технологія SSD

 На традиційних жорстких дисках дані зберігаються у вигляді намагнічених доменів (а не у вигляді одиниць і нулів, як думає більшість людей), але на твердотільних накопичувачах дані зберігаються з використанням позитивних і негативних електронів, що робить їх ефективніше. Однак не всім відомо, що флеш-пам’ять має обмежений термін служби (термін служби записи). Коли осередок у флеш-пам’яті заряджається, цикл заряду фактично пошкоджує осередок, і з часом ці осередки стають непридатними для використання. Тому твердотільні накопичувачі використовують вбудовану програму з функцією «вирівнювання зносу», яка переміщує дані на диску, щоб рівномірно розподіляти знос. Новина полягає в тому, що в кінцевому підсумку SSD зношується. 

Відновлення даних з SSD диска після видалення і форматування :

 На відміну від стандартних жорстких дисків, які насправді не видаляють файли, вони просто позначають простір як доступне, більшість твердотільних накопичувачів з функцією TRIM насправді видаляють файли назавжди. Однак через компонування флеш-пам’яті мікросхема контролера не може видаляти окремі файли, необхідно очистити всі осередки в блоці. Таким чином, процедура TRIM постійно відстежує, що було видалено. І переміщує файли, щоб гарантувати, що хороші дані не будуть видалені з деяких блоків. Те ж саме відбувається при форматуванні SSD. Навіть після швидкого форматування ССД диска з технологією ТРІМ, часто неможливо врятувати дані, тому що осередки пам’яті очищаються внутрішньою програмою накопичувача.

Гарантії та терміни

 Оплачується лише результат, яким ви будете задоволені. В іншому випадку, ви не несете жодних фінансових витрат.

 Після виконання замовлення ми обов’язково зберігаємо дублікат відновлених даних до тих пір, поки ви не зробите резервну копію відновленої інформації у себе за місцем користування на додатковий носій і не повідомите нам про це.

 Терміни виконання замовлення зазвичай складають від 2 до 5 робочих днів. Можливі термінові або аварійні роботи по відновленню. Умови таких замовлень обговорюються окремо.