Відновлення даних з RAID масиву

Відновлення даних RAID масиву є досить складним завданням. Це робота з багатодисковими пристроями на операційних системах Windows Server, Unix, Linux, VMWare. Відновлення даних з станцій NAS, таких як qNAP і Synology.

Дата Сервіс – професійна компанія з відновлення даних RAID у Києві. 20-річний досвід відновлення RAID. Ми розуміємо всі рівні RAID і пов’язані з ними проблеми.

Наш протокол роботи передбачає створення образів усіх дисків, що входять у RAID, що відмовив. Таким чином, ми відновимо масив із цими образами, не працюємо безпосередньо з вашими дисками, що дозволяє уникнути подальшого пошкодження даних та посилення ситуації.

Повідомте про збій RAID, який у вас відбувся.

Типи RAID масивів:

Існує безліч рівнів RAID від найпростішого RAID 0 до складного RAID 0+1. Нижче коротко розповімо про три, найбільш поширені рівні дискових масивів.

RAID 0 (з чередуванням запису) 

RAID 0 також відомий як те, що чергується, оскільки дані поділяються на потоки і ці потоки записуються на кілька дисків масиву одночасно. Це робить дисковий масив дуже швидким, оскільки час читання та запису ділиться на кількість використовуваних дисків, тому якщо RAID 0, наприклад, має 4 диски, масив буде приблизно в три рази швидше, ніж один диск. Однак, оскільки дані буквально поділяються між дисками, якщо один з дисків у масиві виходить з ладу, дані губляться, оскільки RAID 0 не забезпечує відмовостійкості або надмірності. Ця конфігурація застосовується, якщо метою є швидкість, і нічого, крім швидкості.

RAID 1 (Дзеркальний)

RAID 1 складається із точної копії (або дзеркала) набору даних на двох або більше дисках. Багато сучасних систем NAS, таких як Western Digital my Cloud Duo, можуть бути налаштовані як RAID 0 або як RAID 1. Ця конфігурація рейд не пропонує парності або чергування між кількома дисками, і, оскільки дані дзеркалуються на всі диски, масив може бути тільки розміром з найменший за ємністю диск. Великою перевагою є те, що цей масив продовжуватиме працювати за умови, що справний хоча б один фізичний диск із усього масиву.

RAID 5 (Парний)

Образ RAID 5, ймовірно, є найпоширенішою формою масиву, що використовується в малих та середніх підприємствах. Як і у випадку з RAID 0, дані розділяються та розподіляються по всіх дисках, що робить масив швидким та ефективним. Однак, на відміну від RAID 0, масив також зберігає дані контрольних сум (дані резервного копіювання) масиву. Це означає, що один диск з масиву може вийти з ладу, і масив продовжить роботу, використовуючи дані розподілених контрольних сум з дисків, що залишилися. У разі збою одного диска можна вставити новий диск та завершити відновлення масиву. Мінімальна кількість дисків у RAID 5 – три. Ми настійно рекомендуємо використовувати щонайменше чотири накопичувачі.

Надійність RAID масиву. Речі, на які варто звернути увагу:

 Немає сумнівів, що багато варіантів RAID відмінно підходять для бізнесу, але власники бізнесу не повинні розслаблятися. Необхідно перевіряти здоров’я свого RAID-масиву на регулярній основі. Пам’ятайте, якщо один диск виходить з ладу в RAID 5, RAID продовжить нормально працювати, що дає вам помилкове відчуття безпеки, що все в порядку. Проблема стає очевидною лише при виході з ладу другого диска та повної неможливості доступу до даних.

 При створенні RAID-масиву цілком ймовірно, що диски були придбані в один і той же час, однієї і тієї ж моделі, одного виробника, тому, якщо один з дисків вийде з ладу з якоїсь причини, цілком можливо, що інші диски в масиві можуть бути схильні до збоїв одночасно. Щоб уникнути подібних ситуацій, ми рекомендуємо купувати в рейд диски однієї ємності з однаковими характеристиками, але різних моделей і брендів.

 І останнє – як уникнути відновлення даних RAID масиву – приділіть особливу увагу електроживленню – як захисту на вході (тлумачний ДБЖ), так і на виході (якісний серверний блок живлення). У нашій практиці були випадки, коли від підвищеного стрибка напруги виходили з ладу всі диски в масиві.

Але навіть якщо трапився якийсь форс мажор з RAID системою, дані перестали бути доступні, – у жодному разі не намагайтеся самостійно будь-що виправити. Натискання кнопки rebuild у меню рейд масиву часто сприймається не професіоналами, як рятувальний круг. Насправді ця опція може безповоротно знищити ваші дані при виході з ладу одного або кількох дисків з масиву.
Дозвольте професіоналам допомогти вам!

Восстановление данных RAID массива, серверных систем

Діагностика накопичувача, визначення несправності – Безкоштовно

Рівень RAIDВартість базова, грн. від:
RAID 0, 1, 10, 0+12800
RAID 5 та ін.7000

Гарантії та терміни

Оплачується лише результат, яким ви будете задоволені. В іншому випадку, ви не несете жодних фінансових витрат.


Після виконання замовлення ми обов’язково зберігаємо дублікат відновлених даних доти, доки ви не зробите резервну копію відновленої інформації у себе за місцем користування на додатковий носій та не повідомить нас про це.


Терміни виконання замовлення зазвичай становлять від 2 до 5 робочих днів. Можливі термінові чи аварійні роботи з відновлення. Терміни таких замовлень обговорюються окремо.